Димовий датчик пожежної сигналізації для дому

Лютий 2022р.

У багатьох країнах (наприклад, США, Великобританія, ЄС) встановлення димових датчиків пожежної сигналізації в квартирі або будинку є обов’язковим. В Україні поки що немає жодних вимог, але автономні димові сповіщувачі стають дедалі популярнішими, оскільки люди починають замислюватися про особисту безпеку. Вартість одного димового датчика близько 100 гривень, і, звісно, це не більша ціна за порятунок наших життів. Детектор повинен бути встановлений у такому місці, щоб у разі пожежі дим зміг легко досягти його. Зазвичай димові сповіщувачі встановлюють у центрі приміщення на стелі або безпосередньо над можливим джерелом пожежі. Димовий сенсор може контролювати площу в радіусі 7-8 метрів. На кухні рекомендується встановлювати теплові датчики, оскільки димові часто помилково спрацьовують під час приготування їжі. Якщо в будинку кілька поверхів, то рекомендується встановити датчики хоча б на кожному поверсі та над сходами. Також не можна забувати про підвал і горище (мансарда).

Один із найпопулярніших автономних датчиків диму ADR-20N Полон-Альфа. Пристрій може працювати незалежно від того, чи всі детектори з’єднані з один одним в мережу (при паралельному з’єднанні датчиків може бути створена система, в якій один датчик буде отримувати всі повідомлення від інших таких же датчиків.

ADR-20N призначений для роботи в закритому приміщенні, де зазвичай немає диму, пилу та конденсації вологи. Принцип роботи пожежного сповіщувача ADR-20 N заснований на детекторі оптичного розсіювання. Він вимірює інфрачервоне випромінювання, розсіяне частинками диму у камері вимірювання. Розташований у вимірювальній камері приймач випромінювання – фотодіод, що приймає інфрачервоне випромінювання, а передавачем служить світловипромінюючий діод, при попаданні частинок диму в камеру відбувається розсіювання випромінювання. При перевищенні певного порога електроніка сповіщувача включає акустичний та оптичний сигнал для оповіщення людей про пожежу. Крім того, пристрої можуть бути імпортовані з Азії детектор RCS421 ELFON Пристрій і принцип роботи схожий на розглянуту вище POLON-детекторів. Усі датчики незалежно від виробника потребують періодичних випробувань та технічного обслуговування (наприклад, перевірити та замінити батарею, очистити камеру). Докладнішу інформацію про систему пожежного захисту. у статті: детектор диму.

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час