Годинофікація
Система годинофікації призначена для забезпечення індикації сигналів поточного часу в різних зонах об’єкта і може будуватися для створення єдиної точної синхронізованої мережі. Основи годинофікації були покладені ще за часів СРСР, на той час усі навчальні та державні установи обладналися простими системами годинофікації.
Система годинофікації забезпечує:
- Індикацію поточного часу, часу за поясами;
- Індикацію поточної дати, а саме числа, дня тижня, місяця та року;
- відображення на табло температури зовнішнього повітря;
- Індикацію радіаційного забруднення;
- Часовий, проміжний та півгодинний бій;
- Введення сигналів єдиного часу в технічні засоби, що синхронізуються;
- Автоматична та ручна подача дзвінків у школах та навчальних закладах – шкільний дзвінок .
Головними елементами будь-якої системи годинофікації є:
- Майстер годинник (первинний годинник або годинникова станція);
- вторинні годинники (інтер’єрні, вуличні, баштові), можуть бути аналоговими або цифровими.
До складу комплексу годинофікації входять:
- радіоприймальний GPS пристрій;
- антенні пристрої;
- Комутаційне (кросове) обладнання;
- Лінійне обладнання.
Годинна станція розташовується в будь-якому технічному приміщенні, а вторинні годинники та табло розміщуються в прохідних місцях, де накопичується досить велика кількість людей. Сигнали точного часу надходять від супутника глобальної системи позиціонування GPS, який в свою чергу отримує точний час від надточного атомного годинника, який відраховує загальносвітовий час. Саме цей сигнал і приймається спеціальним радіоприймачем, який пов’язаний із майстер-годинником. Майстер-годинник з’єднується кабелем з усіма іншими частинами системи, які називаються вторинними, постійно підводять їх і забезпечують показання із заданою точністю. Майстер-годинник є серцем системи і відповідає за точний час у всій системі. На сьогоднішній день існують рішення, що дозволяють отримувати сигнали синхронізації часу по радіо, дротових або супутникових каналах.
Існують такі типи систем годинофікації, що передбачають:
Синхронізацію виробничого годинника зі світовим часом з точністю близькою до зразка часу (використовується для аеропортів, залізничних вокзалів, банків).
Синхронізацію годинникових систем, яка не вимагає високої точності (зазвичай застосовується для міських годинникових систем, великих підприємств, бізнес-центрів, високотехнологічне виробництво, школи, навчальні заклади).
Система єдиного часу потрібна безлічі об’єктів. Таким як залізничні станції та автостанції, метрополітени, школи та лікарні, спортивні комплекси, навчальні заклади, телестудії, готелі, біржі, банки.
Комплекс годинофікації складається з керуючих майстер-годин (їх називають ще первинним годинником) і керованих вторинних годинників, які пов’язані між собою каналами зв’язку для створення годинникової мережі. Керуючий годинник відповідає за формування сигналів ходу та корекції вторинного годинника. Керуючий годинник забезпечує:
- синхронну роботу великої кількості вторинного годинника (залежить від типу використовуваної системи годинофікації);
- автоматичну синхронізацію часу вторинного годинника;
- у разі короткочасної перерви в енергопостачанні – автоматичну коректуру (підгону) до поточного часу всієї системи при поновленні подачі електроенергії.
Вторинний годинник може бути: стрілочний, цифровий і спеціальний годинник, наприклад, табло, що відображає крім тимчасової інформації, метеорологічні дані або іншу інформацію рахунок, час матчу . Система годинофікації може бути розподіленою, сигнали синхронізації можуть передаватися по будь-якому каналу зв’язку, дозволяючи утворювати навіть загальноміські мережі. На сьогоднішній день проекти годинофікації використовуються рідко на відміну від радянських часів, наприклад, у всіх шкалах обов’язково була встановлена система годинофікації.
Вартові системи не вимагають об’ємного технічного обслуговування, переведення на зимовий час відбувається автоматично, діапазон робочих температур розташований від -25 до +75 градусів Цельсія. Корпуси можуть бути різного виконання – пилозахисні, з антикорозійним покриттям, зі спеціальним захистом механізмів від несприятливих погодних умов. Всім годинниковим системам властива висока точність ходу – 1 секунда на 3000 років.
Компанія «ТопСервіс» у рамках комплексного проектування системи будівель займається розробкою проектів систем годинофікації, встановленням та обслуговуванням систем годинофікації.
У вас залишились
запитання?
Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час