Як працює система контролю доступу (СКУД)

Грудень 2021р.

Безпека на підприємстві, в офісі, установі та будинку забезпечується за рахунок застосування сучасних технологій, що дозволяє контролювати доступ осіб до виробничих, приватних та секретних приміщень. При цьому не потрібна участь додаткового персоналу, достатньо встановити спеціальне обладнання. Такою системою, здатною забезпечити безпеку людей та майна, є система контролю доступу. Вона не пропускає до приміщення сторонніх людей, може інтегруватися з камерами відеоспостереження, пожежною та охоронною сигналізацією. Фахівці з компанії VBezpeci (Київ) розповіли нам про деякі нюанси СКУД.
Принцип роботи СКУД

По суті, СКУД — це комплекс обладнання, програмного забезпечення та технічних засобів безпеки, за допомогою яких відбувається реєстрація відвідувача, зчитування інформації з ключа та її подальша обробка. Людині, щоб потрапити всередину об’єкта, що охороняється, потрібно мати при собі спеціальний ідентифікатор. Їм може бути пластикова або магнітна карта. Також ідентифікація може відбуватися за допомогою голосу, сканування пальців рук та сітківки ока. Вибір ідентифікатора залежить від секретності роботи об’єкта. Інформація з ідентифікатора потрапляє на електронний пристрій, який порівнює її з базою даних і потім система приймає рішення про те чи допускати відвідувача до приміщення.

Завдання СКУД

Система відповідає не тільки за безпеку приміщення, що охороняється. Вона давно вже інтегрується з іншими системами, зокрема із системою пожежної безпеки, камерами спостереження, сигналізацією, 1С-бухгалтерією. Використовуватись може не тільки для охорони приватного приміщення, офісу, підприємства, установи. Сьогодні СКУД цілком успішно використовується у сфері розваг, наприклад, на ковзанках, гірськолижних курортах. Основні функції системи можна назвати такі:

організація пропуску на об’єкті;
введення електронного обліку відвідувачів та їх реєстрація в базі;
контроль периметра;
формування протоколу подій;
забезпечення на об’єкті дисципліни;
контроль приходу/догляду співробітників підприємства, дотримання ними трудового порядку;
контроль дій співробітників охорони, операторів;
запобігання проникненню осіб, допуск яких до будівлі заборонено;

Необхідне обладнання

Для роботи СКУД необхідні: ідентифікатор (ключ, пластикова карта, відбиток пальців тощо), зчитувач (пристрій, який зчитує інформацію з ключа), контролер (обробляє отриману зі зчитувача інформацію та вирішує, чи пропускати відвідувача на об’єкт ). Це є основні елементи системи. Крім того, вона включає програмне забезпечення, програматори, персональні комп’ютери, турнікети, картоприймачі, електрозасувки, адаптери та інше обладнання.

Різновиди системи

Система контролю доступу може відрізнятися конструктивними особливостями, зоною застосування та способом доступу. Залежно від цього вони можуть бути локальними та мережевими, провідними та радіоканальними, біометричними або із застосуванням спеціальних брелоків, магнітних карт та PIN-коду. Тут слід зазначити, що локальні системи успішно використовуються для охорони приміщень з однією точкою доступу (для невеликого складу, офісу чи під’їзду). З обладнання знадобляться зчитувач для картки, встановлений зовні приміщення, а також контролер. Мережеві системи зручні для охорони об’єкта з великою кількістю точок доступу. Тоді на всіх входах монтуються контролери та за допомогою програмного забезпечення керуються.

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час