Порівняння роздільної здатності аналогових відеокамер та IP камер

Лютий 2022р.

Клієнти часто запитують, яке рішення найкраще підходить для їхньої конкретної системи відеоспостереження. Вибір правильного дозволу для камери спостереження часто пов’язаний з особливостями експозиції і потрібної мети.

Розуміння відмінностей між аналоговими камерами та IP-камерами має велике значення у виборі потрібного обладнання відеоспостереження.

CCTV дозволи для аналогових відеокамер

Для стандартних аналогових камер роздільна здатність вимірюється ТВЛ. У більшості аналогових камер роздільна здатність від 420 до 700 телевізійних ліній (ТВЛ). Хоча 420 ТВЛ вважається низьким, використання таких камер у вузьких завданнях на коротких відстанях дає хорошу якість відеокартинки. Не правильно вважати, що відеокамери з низькою роздільною здатністю – минуле століття і використовувати їх не логічно. На коротких і малих ділянках камери з низькою роздільною здатністю допоможуть Вам заощадити гроші, при цьому Ви отримаєте досить хороше зображення. Звичайно, відеокамери з роздільною здатністю 600 ТВЛ і вище мають зображення відмінної якості – насиченість, контрастність, чіткість, але вони не завжди потрібні в конкретному завданні.

Рішення для відеоспостереження відеореєстратори (дозвіл запису)

Відеокамера знімає відео та посилає відеосигнал через коаксіальний кабель (або через кручену пару Cat 5, використовуючи симетризатори, в народі називаються балуни) до DVR. У DVR зображення перетворюється з аналогового сигналу в цифровий формат, який зберігається на жорсткому диску. Це найважливіша частина ланцюжка. Найбільша потужна камера не буде ефективною, якщо зображення, що отримується, буде зменшене безпосередньо відеореєстратором DVR. Два найбільш популярні дозволи в DVR – CIF і D1. CIF визначається як 320 × 240 пікселів, D1 становить 720 × 480. Роздільна здатність D1 в 4 рази більше, ніж CIF. Це означає, що аналоговий сигнал з камери стискатиметься менше, що дасть вам більше деталей на зображенні.

При виборі відеореєстратора DVR потрібно обов’язково звертати увагу на дозвіл запису. У більшості реєстраторів є обидва варіанти, але, як правило, для забезпечення вищого дозволу доведеться знизити частоту кадрів, що записуються. На практиці, достатньо інформативний запис виходить при використанні 6 кадрів на секунду.

Роздільна здатність для IP-камери

IP-камери (зокрема мегапіксельні) здатні давати картинку набагато вищої роздільної здатності. По-перше, МП камера вже цифрова, тож ні перетворення, ні стискування. По-друге, МП камери розповсюджують відеосигнал через кручену пару Cat 5 або 6, яка забезпечує набагато більш високу передачу даних.

Найменша роздільна здатність IP-мегапіксельних камер, як правило, 1,3 мегапікселя, але це все одно більше, ніж роздільна здатність будь-якої аналогової камери. Навіть якщо цієї великої різниці не достатньо в порівнянні з аналоговими, ви можете використовувати відеокамери на 3.0 Мп і отримаєте 2048×1536. Потрібно ще більше? Візьміть 5-мегапіксельну на 2592×1944.

Якщо роздільна здатність аналогових камер обмежена, то IP-камери спостереження можна підібрати практично будь-якої роздільної здатності.

Компанія ТОПСЕРВІС виконує монтаж відеоспостереження в м.Одеса з гарантією на обладнання та роботи, що виконуються, протягом 12 місяців з дня здачі системи відеоспостереження.

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час