Пожежна безпека на підприємстві

Грудень 2021р.

На кожному підприємстві існує чимало нормативних актів, присвячених пожежній безпеці. Пожежа – це стихійне лихо, що спричиняє значні збитки та псування майна, втрату робочих місць і навіть смертельну небезпеку.

Саме тому необхідно ретельно дотримуватись пожежної безпеки при організації робочих місць на підприємстві та здійснювати навчання з пожежної безпеки співробітників. Насамперед, на кожному підприємстві керівник має видати наказ, який регламентує дії щодо забезпечення пожежної безпеки. Цей наказ є головним юридичним документом. Після цього розробляються основні положення про пожежну безпеку та інструкції, що наказують, які дії необхідно вживати при виниклі пожежі. Інструкцій із пожежної безпеки буває кілька. Існують такі, як: Загальна. Цей документ призначений для всіх працівників підприємства та містить загальні положення щодо заходів пожежної безпеки. Окрема кожного об’єкта. Кожне підприємство має окрему будівлю зі своїми особливостями. Виходячи з цього, розробляється інструкція саме для цієї будівлі. Тимчасова. Такі інструкції створюються для окремих видів пожежонебезпечних робіт, які іноді проводяться в межах будівлі. Наприклад, зварювальні чи будівельні роботи. Такими роботами можуть займатися також сторонні організації, які мають ознайомитися з цією інструкцією. Упорядкуванням інструкцій з пожежної безпеки займається інженер з пожежної безпеки, голова пожежно-технічної комісії або ті, хто відповідає за пожежну безпеку на цьому підприємстві.

Інструкції для кожної будівлі розробляються на підставі вимог загальної інструкції. У кожній окремій інспекції основні положення пожежної безпеки доопрацьовуються, розробляються окремі пункти, які потім мають бути схвалені керівником цього підприємства. Тимчасові інструкції розробляються з урахуванням положень загальної та окремої інструкції. Якщо стороння організація проводить будівельні чи зварювальні роботи цьому підприємстві, то під час укладання договору обслуговування обов’язково слід ознайомлення з інструкцією про пожежну безпеку під час роботи цьому підприємстві. При розробці інструкцій у них перераховуються такі пункти, як дії працівників на виклик пожежної бригади, порятунок матеріальних цінностей, по самостійному (якщо це можливо) гасіння пожежі.

Кожен співробітник підприємства повинен бути ознайомлений з інструкцією з пожежної безпеки на робочому місці та будівлі в цілому, інструкція надається у друкованому вигляді. Після ознайомлення працівник повинен розписатися у вказаному місці друкованого листа. Потім найважливіші витримки з інструкції ПБ вивішуються на найпомітніших місцях у будівлі підприємства. Порушення пунктів чинних інструкцій з пожежної безпеки тягне за собою дисциплінарну та інші відповідальності, аж до кримінальної відповідно до чинного законодавства. -svoimi-svidetelyami.html”>

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час