ZigBee

Січень 2022р.

ZigBee – це стандарт передачі даних безпідставним каналам зв’язку.

Технологія заснована для роботи на фізичному рівні та управління доступом до середовища, визначених у стандарті IEEE 802.15.4 для низькошвидкісних каналів зв’язку.

Розвиток стандарту продовжується, планується його використання на чотирьох основних рівнях: на мережевому рівні, на рівні додатків, рівнях об’єктів ZigBee та виробників додатків, які дозволяють налаштовувати повну інтеграцію всіх пристроїв різних виробників.

Топологія ZigBee може бути як зірка, дерево та загальна широкомовна мережа. Кожна мережа повинна мати свого координатора, який контролює та керує всіма пристроями своєї мережі. У топології типу зірка координатор повинен бути центральним вузлом. Існує можливість об’єднувати мережі типу дерево, використовуючи маршрутизатор ZigBee для сполучення на мережному рівні.

Пристрої ZigBee обумовлені низькою вартістю та низьким енергоспоживанням. Низька вартість дозволяє широко використовувати цю технологію в бездротових системах контролю та моніторингу програм. Низьке енергоспоживання дає можливість тривалішого терміну служби батарей, що збільшує час автономної роботи. Завдяки новим розробкам розумний будинок ZigBee забезпечує високу надійність роботи, використовуючи ширший діапазон частот.

ZigBee працює в промислових, наукових та медичних діапазонах радіо, 868 МГц у Європі, 915 МГц у США та Австралії, та 2,4 ГГц у більшості країн по всьому світу. Швидкість передачі даних від 20 до 900 кбіт/сек.

Оскільки ZigBee вузли переходять зі сну в активний режим протягом 30 мс, затримка дуже мала під час передачі сигналу між пристроями, особливо проти Bluetooth , які, зазвичай, пробудження триває близько трьох секунд. Тому ZigBee пристрою можу перебувати в режимі сну та бездіяльності більшу частину часу, збільшуючи час автономної роботи.

Існує три типи пристроїв ZigBee:

  • ZigBee координатор: найбільш просунуті пристрої, координатор є коренем дерева мережі і може взаємодіяти з іншими мережами. Існує лише один координатор ZigBee у кожній мережі. Він здатний зберігати інформацію про мережу, у тому числі виступаючи як центр управління та сховища ключів безпеки.
  • ZigBee маршрутизатор: Працює також як і координатор, крім цього може виступати як проміжний маршрутизатор, передаючи дані від інших пристроїв.
  • ZigBee кінцевий пристрій: може спілкуватися з координатором та маршрутизатором, але не може передавати дані від інших пристроїв. Цей поділ дозволяє кінцевим стійкості (наприклад, бездротовим вимикачам) перебувати значно більше часу в режимі сну, тим самим збільшуючи час автономної роботи. Для кінцевих пристроїв потрібно дуже мало пам’яті і, отже, їхнє виробництво дешевше, ніж координаторів і маршрутизаторів.

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час