Охоронна сигналізація

Загальні принципи організації охоронної сигналізації добре відомі та описані у численних джерелах. При всьому їхньому різноманітті ці принципи зводяться до створення кількох рубежів захисту та комплексу організаційних заходів щодо припинення дій зловмисника.

При виборі способів захисту споживач повинен виходити в першу чергу з оцінки можливої ​​загрози. Ця оцінка залежить від роду занять, розташування, особистого досвіду споживача і багато в чому є суб’єктивною. Тому остаточний вибір типу охоронної системи, як правило, залишається за споживачем.

Охоронна сигналізація приміщень організується за допомогою охоронних сповіщувачів – датчиків: магнітно-контактні датчики (для дверей та вікон, народне слово – геркони), інфрачервоні датчики (народне слово – датчики руху), датчики розбивання скла, вібраційні сповіщувачі.

При підборі обладнання та порівнянні цін, споживач може виявити, що вартість однакових на перший погляд сповіщувачів різниться у 2-3 рази, а в деяких випадках – на порядок. Як правило, дорожчі сповіщувачі мають кращі технічні характеристики. Наприклад, двочастотний сповіщувач розбиття скла з роздільним налаштуванням чутливості по каналах коштує в 2-3 рази дорожче за найпростіший одночастотний сповіщувач. Правильний ІЧ датчик руху має здвоєний пір-елемент та вбудований фільтр для виключення спрацьовування системи від дрібних домашніх тварин. Дуже серйозний мінус ІЧ датчика – це виявлення руху лише з теплового випромінювання. Особливі вимоги пред’являються до вуличних всепогодних сенсорів. Все це потрібно враховувати при виборі типів обладнання, що застосовується. Застосування примітивного обладнання підвищує кількість помилкових тривог та ймовірність того, що при реальній тривозі охоронна сигналізація не виявить порушника, тобто ефективності системи в цілому.

Наші рекомендації при побудові охоронної сигналізації:

  1. При закладці комунікацій постарайтеся передбачити проводку для сповіщувачів із запасом жил у розмірі не менше 20 відсотків.
  2. Не покладайтеся на радіо сповіщувачі. Невиправдано висока ціна і необхідність регулярного обслуговування дозволяють використовувати бездротові радіодатчики лише у виняткових випадках: підключення віддалених або важкодоступних зон. Пам’ятайте, що радіозв’язок – справа випадкова.
  3. Встановлюючи систему охоронної сигналізації, переконайтеся в тому, що сповіщувачі захищають усі приміщення, включаючи навіть туалет.
  4. При підборі обладнання та порівнянні цін необхідно враховувати , Що при обмеженості засобів для побудови охоронної системи, краще спростити систему функціонально, передбачивши можливість модернізації в майбутньому, ніж знижувати собівартість за рахунок застосування неякісних та примітивних комплектуючих виробів. Постарайтеся закласти в систему невелику надмірність з урахуванням можливого розвитку .
  5. Вибирайте по можливості обладнання відомих виробників останніх моделей. Це спростить обслуговування системи в майбутньому.
  6. Встановлюючи електронні засоби охорони, не нехтуйте механічними: міцні двері, гарний замок, грати на вікнах.
  7. При можливій у майбутньому постановці на пульт охорони, проконсультуйтеся про типи приладів, сигнал від яких може приймати даний пульт і про технічну можливість. знають, як правильно побудувати систему. Найчастіше, споживач вибирає приватника, зважаючи на меншу вартість, а потім розплачується. Наприклад, коли він намагається здати свою сигналізацію на пульт, а пульт не приймає сигналізацію, оскільки вона виконана з порушенням вимог.

При виборі приймально-контрольного приладу (ПКП) охоронної сигналізації потрібно обов’язково приділити увагу на протоколи зв’язку з пультом, що підтримуються, щоб не докуповувати додаткове обладнання при постановці на пульт централізованого охоронного спостереження. Також важливим фактом є зручність експлуатації та ергономіка обладнання, наявність певних функцій. Наприклад, коли можна одним натисканням кнопки поставити під охорону всі двері та вікна будинку на ніч, або периметр території.

При неможливості використання стандартних рішень з безпеки використовуйте бездротові сигнали gsm.

На сьогоднішній день найбільш часто використовують обладнання для охоронної сигналізації компаній SATEL, DSC, ITV, CROW. Але при настанні кризи, найбільш оптимальним у ціні є обладнання вітчизняного виробництва, таких як ТІРАС, ОРІОН, ДУНАЙ та ін.

Компанія Топсервіс виконує роботи з монтажу та проектування систем охоронна сигналізація в Одесі та Україні будь-якої складності та конфігурації.

Портфоліо

Товариство з обмеженою відповідальністю
«ТопСервіс» утворено у березні 2004 року та
успішно працює на ринку інженерних послуг

Всі наші роботи

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час