Системи відеонагляду

Ви вирішили встановити відеоспостереження, але не знаєте, з чого почати. Ми постараємося допомогти Вам у визначенні, щоб не допустити помилок при виборі камер та інсталятора відеоспостереження. Проблема у тому, що універсальних систем відеоспостереження просто немає. Телевізійний комплекс спостереження створюється, з індивідуальних потреб замовника, і дуже рідко повторюються. Відеосистема це як конструктор, де з доступних елементів необхідно зібрати бажаний комплекс безпеки, заклавши потрібну функціональність і зважаючи на все необхідне для потрібного типу приміщення, будівлі, території. Ну що ж, почнемо.

Ви вирішили встановити відеоспостереження, але не знаєте, з чого почати. Ми постараємося допомогти Вам у визначенні, щоб не допустити помилок при виборі камер та інсталятора відеоспостереження. Проблема у тому, що універсальних систем відеоспостереження просто немає. Телевізійний комплекс спостереження створюється, з індивідуальних потреб замовника, і дуже рідко повторюються. Відеосистема це як конструктор, де з доступних елементів необхідно зібрати бажаний комплекс безпеки, заклавши потрібну функціональність і зважаючи на все необхідне для потрібного типу приміщення, будівлі, території. Ну що ж, почнемо.

   Кожен спеціаліст компанії, що спеціалізується на системах спостереження, перш ніж зробити Вам розрахунок або порекомендувати обладнання, повинен обстежити Ваш об’єкт. Крім цього, Ви повинні визначитися – яке відео Ви хочете отримати – аналогове відеоспостереження або IP відеоспостереження. Кожен варіант має свої переваги та недоліки.

Фахівця будуть цікавити наступні моменти:

   Перше, це площа території, що захищається в квадратних метрах, яка обладнується відеоспостереженням. Тому важливо мати із собою план приміщення чи території. Потрібно знати призначення приміщень, точні розміри стін, висоти стелі. Важливим моментом є знаходження території, що захищається щодо полюсів. Може виникнути питання про тип обробки приміщення, наявність фальш-стелі. За допомогою цих даних фахівець зможе отримати більш детальну інформацію для визначення супутніх заходів безпеки, які можуть бути передбачені для Вашого захисту, оскільки відеоспостереження не є панацеєю від усього.

   Друге, слід приблизно скласти план розташування відеокамер і порахувати їх кількість, попередньо продумати, що Ви хочете побачити і яку мету переслідуєте під час встановлення камери. Це необхідно для визначення відправної точки відеоспостереження. Звичайно ж, при вивченні цього питання фахівець порекомендує правильні місця встановлення, кількість відеокамер для вирішення потрібних завдань, тому що Ви не знаєте кути огляду камер спостереження, ефективну дальність камер та інші можливості. Нічого страшного в цьому немає, головне, щоб Ви завчасно підготувалися з цього питання, тим самим заощаджуючи свій і чужий час. А фахівець згодом допоможе Вам підкоригувати ці дані.

   Третє, потрібно зрозуміти скільки камер відеоспостереження повинні спостерігати за приміщеннями, а скільки за прилеглою територією. Ви повинні знати, що кожна відеокамера встановлюється для свого конкретного завдання, тобто вона не зможе одночасно контролювати прилеглу територію і робити якісну фіксацію особи людини. Багато хто судить про зображення відеокамер з іноземних фільмів, в яких шляхом звичайного збільшення зображення людини на відстані 30 метрів можна чітко побачити обличчя – запам’ятайте – це лише кіно, такого на практиці не існує. Крім самої камери, дуже важливим параметром є об’єктив. Об’єктиви можуть бути ширококутними, вузькокутними та варіофокальними (регульованим кутом огляду). Одне з основних властивостей об’єктива є його сферичність чи асферичність. Ми рекомендуємо вибирати асферичні об’єктиви, тому що саме в них відбувається найбільш правильний збір світла, тому зображення у них є чіткішим.

   Тепер можна перейти до вивчення принципів роботи систем відеоспостереження, щоб зрозуміти, які можливості ми можемо отримати в результаті. Зазвичай відеокамери встановлюють для спостереження за транспортом, що в’їжджає або виїжджає, людьми, в приміщеннях, що проходять повз на вулиці, відстеження дій співробітників і просто для можливості спостерігати за подіями, що відбуваються. Завдання бувають різні, наприклад, спостереження за касою, але це можна охарактеризувати як моніторинг. Тепер Вам можна визначитися, камери повинні вести зйомку цілодобово або тільки вдень, чи існує необхідність запису подій, що відбуваються, для подальшого перегляду.

Якщо є необхідність цілодобового перегляду (рекомендується з точки зору ефективної безпеки), потрібно зрозуміти чи достатньо освітлення вночі на території. Відповідь на це запитання дозволить Вам швидше визначитися у виборі відповідної відеокамери. Наприклад, якщо територія об’єкта освітлена в темний час доби, то немає гострої необхідності ставити дорогі камери з режимом день/ніч, у цьому випадку можна використовувати звичайні камери спостереження. Зараз практично неможливо знайти чорно-білі відеокамери, тому що кольорові камери тепер стали дуже добре показувати у поганому освітленні. Наступним питанням буде доцільність запису інформації (на сленгу її називають реєстрацією). Записане зображення дозволяє відтворити події, що відбулися, і тоді вже точно можна розібратися в якійсь пригоді, а в особливих випадках відеозаписи можна надати в міліцію для доказу провини або невинності. Ми рекомендуємо обов’язково використовувати цю функцію. Реєстрацію відео можна забезпечити двома способами.

Система відеозапису на базі цифрового відеореєстратора (у народі DVR)

Відеореєстратори записують інформацію протягом досить тривалого часу, використовуючи жорсткий диск, тому що ємність жорстких дисків зараз все зростає, то постійно збільшується час можливого архіву.

Перед покупкою реєстратора потрібно уважно вивчити документацію про нього, тому що існують реєстратори, які не дозволяють одночасно дивитися та записувати інформацію. У випадку, якщо планується встановлення дійсно великого комплексу з великою кількістю відеокамер, ми рекомендуємо використовувати Raid-масиви для зберігання інформації, вони здатні зберігати величезні обсяги відеоінформації аж до 1000 Тб. Потрібно відзначити важливі властивості відеореєстраторів (DVR), вони є прототипом комбайна і поєднують функції квадратора, мультиплексора, відеомагнітофона і комп’ютерного сервера. Тобто, відеореєстратори дозволяють вивести на екран монітора зображення одночасно від усіх відеокамер можливістю поділу екрана на кілька вікон перегляду. Крім того, реєстратори (DVR) перемикатимуться з перегляду всіх камер на конкретну вибрану або виводити за сигналом тривоги потрібну камеру на монітор. На практиці, слід придбати відразу два жорсткі диски, щоб один залишався про запас, у разі виходу з ладу або коли Ви захочете віддалено переглянути або забрати з собою записану інформацію, потрібно тільки замінити диск. Для економії місця на дисках і більш ефективного використання відеореєстратор дозволяє вести запис по детекції руху, що забезпечується інтелектуальною роботою реєстратора, тоді відеозапис буде лише за виникненні руху. Це дуже зручно при установці відеокамери в місцях з мінімальними змінами протягом дня, тобто відсутній рух людей або машини, що проїжджають. У сучасних реалізаціях на об’єктах різного рівня повсюдно використовують функцію запису по детекції. Найбільш поширеними є моделі марки:

  • Panasonic – система відеоспостереження, побудована на цьому бренді є, мабуть, одна з кращих;
  • BOSCH – на даний момент аналогів за якістю та функціональними можливостями не існує, єдиний мінус – це висока вартість обладнання;
  • EverFocus – асортимент виробів, що випускаються, дозволяє вирішувати практично будь-які завдання відеоспостереження. Висока надійність і якість, принесло бренду EverFocus заслужену популярність в Україні;
  • Dahua – найкраще співвідношення ціна-якість серед відеореєстраторів; li>КТ&C та інші.

Цифрова система реєстрації відеоінформації на базі персонального комп’ютера або плат відеозахоплення

Такі системи будуються на базі апаратного або програмного стиснення, варто зауважити, що при апаратному стиску комп’ютер навантажується, тому особливих вимог не існує, на відміну від плат із програмним стисненням. Іншими словами, це комп’ютерна плата із програмним забезпеченням, що дозволяє приєднати до неї відеокамери. Основна перевага  відеоспостереження на базі персонального комп’ютера – це гнучкі можливості мережі. У цьому випадку з’являється можливість віддалено переглядати те, що відбувається, наприклад, через Інтернет. У цій галузі бездоганними лідерами є закордонні виробники VIDEONET, TRASSIR, ILDVR та інші. Підсумуємо вищезазначене, Вам необхідно:

  1. Знати технічні характеристики об’єкта.
  2. Приблизно розставити відеокамери на плані, визначитися з тим, що Ви хочете бачити.
  3. Визначитись з платформою відеоспостереження – відеомагнітофон, відеореєстратор, комп’ютер або сховище NAS.
  4. Потрібно визначиться з вибором відеомонітора, при кількості камер понад дев’ять потрібно використовувати великі монітори.
  5. У разі вибору рішення на комп’ютері рекомендується використовувати спеціально зібрані та протестовані фахівцями комп’ютери для охорони . Відзначалися випадки, коли з метою економії, плати відеозахоплення встановлювалися на звичайні комп’ютери, а через деякий час система відеоспостереження в цілому давала серйозні збої. Тим більше, це актуально, т.к. гарантію на працездатність Ви не отримаєте. У таких випадках замовник наново звертається до фахівців із заміни комп’ютера, що в результаті виходить дорожчим, а система безпеки в цей час не працює.

Компанія ТОПСЕРВІС виконує монтаж аналогового та IP відеоспостереження в Одесі та Одеській області.

Портфоліо

Товариство з обмеженою відповідальністю
«ТопСервіс» утворено у березні 2004 року та
успішно працює на ринку інженерних послуг

Всі наші роботи

У вас залишились
запитання?

Заповніть форму зворотнього
зв'язку та наші менеджери
зв'яжуться з вами у
найближчий час